20+ let

230 000+ FB fanoušků

3 000 000+ objednávek


FA SAA CORE 150

 | akční zboží | sleva
HodnoceníRate pointRate pointRate pointRate pointRate point
Výrobce

Fitness Authority

Kategorie

Aminokyseliny práškové

ExpediceDočasně vyprodáno
Záruční doba06/2016
Balení150g
Doporučení1 odměrka prášku (5 g) rozpusťte ve 200 ml vody. Vezměte 1 dávku před, během nebo bezprostředně po tréninku. V netréninkové dny berte 1 dávku ráno na lačný žaludek.
Nákup v zahraničíSlovenskoSlovensko
FA SAA CORE 150

Balení / Expedice
Příchuť
Běžná cena
Sleva
Vaše cena
 
150gDočasně vyprodáno
599 Kč
32%
408 Kč
355 bez DPH

 

SAA ( Silk Amino Acid ) aminokyseliny na bázi hydrolyzovaných glykoproteinů extrahovaných z kokonu bource morušového (Bombyx mori). Morušový protein byl užíván po staletí v tradiční čínské a korejské medicíně, a přesto, že se v západních zemích objevil teprve v nedávné době, je pro svou výbornou biologickou aktivitu využíván především jako složka v doplňcích kosmetického průmyslu. V závislosti na stupni hydrolýzy proteinů bource morušového lze získat 18-19 článkové peptidy s charakteristickou sekvencí aminokyselin, které díky speciálním výrobním technologiím a unikátní chemické skladbě, disponují enormní biologickou aktivitou. Jedinečně seřazené sekvence těchto peptidů jsou odpovědné za jejich mimořádně silný efekt, např. v kosmetice využívaný k posílení kožní textury nebo v krémech proti vráskám. Morušové proteiny poskytují všechny přirozené aminokyseliny se silným zastoupením: alaninu ( 41 % ) , glycinu ( 38 % ) , serinu ( 10 % ) , valinu ( 4 % ) a threoninu ( 2 % ). Ostatní aminokyseliny představují méně než 2% obsahu. Velký podíl aminokyselin hydroxylové skupiny je zodpovědný za vázání vody a tedy prospěšné hydratační účinky výrobku. Ve studii provedené na Chungbuk National University ( www.chungbuk.ac.kr ) byl na laboratorních myších sledován účinek suplementace vysokými dávkami SAA [1]. Vědci zkoumali vliv na zlepšení koncentrace, vytrvalosti a zvýšení hladiny testosteronu v krvi, což implikuje udržování normálních sexuálních funkcí a zvýšenou soustředěnost. Všechny hypotézy byly ověřeny a potvrzeny. Na základě těchto studií se SAA staly významným doplňkem sportovní stravy a jsou obecně doporučovány jako suplement podporující intenzivnější fyzický výkon, nárůst síly, přírůstek svalové hmoty a kondici během náročných tréninků.
[1] Shin S., Yeon S., Park D., Oh J., Kang H., Kim S., et al., Silk Amino Acids Improve Physical Stamina and Male Reproductive Function of Mice – Biol. Pharm. Bull. 33 (2): 273–278 (2010).

ALANIN (ALA)
Alanin - Kyselina 2-aminopropanová, zkratka Ala, neesenciální, malá molekula, nezařazená mezi basické ani kyselé. Zdá se, že tato neesenciální kyselina je nejaktivnější aminokyselinou zodpovídající za udržování hladiny glukózy během fyzické zátěže. V metabolismu je velmi významná, protože tvoří spojku mezi laktátem a glukózou, což je proces důležitý pro novotvorbu glykogenu: tzv. glukózo-alaninový cyklus. Alanin se dobře vstřebává ze střeva.

• má glykogenní efekt ("uskladňuje" glukózové zdroje v játrech a svalech),
• podaný alanin slouží jako palivo pro mozek, nervový systém a svaly,
• je důležitý pro konverzi energetických látek v Krebsově cyklu, tvoří pyruvát
• podílí se na retenci dusíkatých látek v pozátěžovém stadiu,
• stimuluje imunitní systém produkující imunoglobuliny a protilátky,
• stabilizuje činnost prostaty

GLYCIN
Glycin - (Kyselina 2-aminoetanová, zkratka Gly, jediná nemá D- formu, nejjednodušší AK vůbec, neesenciální, přeměňuje se přes pyruvát na acetylCoA, glukogenní). Jedna z nejvýznamnějších AK vůbec. Důvodem je její využití pro tvorbu kreatinu. Z něj vzniká po fosforylaci v cyklu sATP další makroergní fosfát - KREATINFOSFÁT (CP), látka sloužící jako přímý zdroj energie. Glycin je považován i za stimulátor uvolňování růstového hormonu.

Základní použití a dávkování:
1. stimulátor tvorby kreatinu, který slouží jako „energizér” především pro svaly a srdce - profylaktické dávky se pohybují okolo 5 g denně dlouhodobě nebo po ukončení zátěže. Ve volné formě se ve speciálních produktech dostupných v ČR téměř nepoužívá.
2. stimulátor růstového hormonu - potřebné dávky jsou ovšem až 30 g a ty mohou nezávisle na pozitivním efektu směrem k růstovému hormonu vyvolat pocity únavy
3. stimulátor imunity

SERIN
Tato neesenciální aminokyselina podporuje správnou funkci mozku a centrálního nervového systému. Podílí se na tvorbě fosfolipidů, které jsou klíčové pro tvorbu buněk. Rovněž se podílí na tvorbě svalů, imunitního systému a na správném fungování RNA a DNA. Spoluvytváří protilátky a napomáhá absorpci kreatinu, který pomáhá stavbě svalové hmoty. Serin se podílí na tvorbě tryptofanu, esenciální aminokyseliny, jež vytváří serotonin, látku obsaženou v krevních destičkách, trávicím traktu a v centrálním nervovém systému. Serotonin významně ovlivňuje psychiku člověka. Nedostatek serotoninu a tryptofanu způsobuje deprese, nespavost a úzkost. Únavový syndrom je rovněž do velké míry způsoben nedostatkem serinu.
Mezi základní přírodní zdroje serinu patří:
- tvaroh, červené maso, sójové boby, mléčné výrobky a burské oříšky.
Ideální podmínky pro tvorbu serinu v organismu jsou zajištěny dostatečným množstvím vitamínu B a kysliny listové.

VALIN
Valin - chemicky kyselina 2-amino-3-metylbutanová, velká molekula, neutrální, esenciální AK, glukogenní, poskytuje sukcinylCoA pro Krebsův cyklus, zkratka Val.
• je glykogenní aminokyselinou (výrazně se uplatňuje při uskladňování glukózy v játrech a svalech ve formě glykogenu),
• podporuje účinky L-leucinu a L-isoleucinu a je vhodné jej s těmito látkami kombinovat,
• v případě aminokyselinového deficitu je jednou z prvních látek, které mají být do organismu podávány.
Podávání všech tří BCAA, případně jen jedné z nich (i když s menším efektem) má velmi příznivý dopad s ohledem na fakt, že zvyšují plazmatickou hladinu inzulínu a souběžně vede ke zvýšení plazmatického objemu.

THREONIN
Jelikož se threonin nachází ve velké míře v centrálním nervovém systému, je velmi užitečný při léčbě depresivních stavů.
Spoluvytváří elastin, kolagen a bílkoviny obsažené v zubní sklovině.
Podporuje správnou funkci trávicího systému a střevního traktu, udržuje zdravá játra, kardiovaskulární systém a centrální nervový systém, urychluje proces hojení tkání po operaci či duševním otřesu.
Tato aminokyselina se podílí na syntéze glycinu a serinu, aminokyselin, které napomáhají při tvorbě kolagenu, elastinu a svalových tkání.
Threonin funguje takto: v kombinaci s kyselinou asparagovou a methioninem se podílí na trávení tuků v játrech. Tento proces pomáhá redukovat hromadění tuku v játrech, jež by mohlo ovlivnit činnost jater.
Výzkumy prokazují, že threonin napomáhá odvracet příznaky roztroušené sklerózy – choroby, která napadá nervy a svalstvo.
Přítomnost této aminokyseliny rovněž způsobuje lepší vstřebávání ostatních živin.
Threonin je esenciální aminokyselina, lze ji tudíž získat jen z potravy.
Mezi základní přírodní zdroje threoninu patří:
Maso, vejce, mléčné výrobky. V menším množství luštěniny, pšeničné klíčky, ořechy a fazole.

SAA z řady CORE® lze doporučit v kombinaci s následujícími produkty : Pump + Test + Nitro + Gluta. Užívání všech těchto produktů nabízí komplexní řešení v procesu budování svalové hmoty a získávání síly u sportovců všech možných disciplín, zvláště pak silových sportů a vytrvalostně-silových sportů.
PUMP CORE – podávejte 1 dávku cca 30 minut před tréninkem.
TEST CORE – berte 2 krát denně 1-3 kapsle bezprostředně po jídle
NITRO CORE – vezměte první dávku ráno po probuzení a druhou večer před spaním
GLUTA CORE - 1 dávku ráno po probuzení a druhou večer před spaním
SAA CORE –
Tréninkové dny:
a) Silový trénink – 1 dávka ráno na lačno a 1 ihned po tréninku
b) Vytrvalostní trénink – 1/2 dávky ráno na lačno a 1/2 ihned po tréninku
Netréninkové dny:
a) Silový trénink – 1 dávka ráno na lačno a druhá mezi obědem a večeří
b) Vytrvalostní trénink – 1/2 dávky ráno na lačno a 1/2 mezi obědem a večeří

Složení jedné dávky - 5g
Energetická hodnota 69 kJ / 16 kcal
Protein 4 g
Sacharidy 0 g
Tuky 0 g
Komplex aminokyselin ( alanin , glycin , serin , valin , threonin )* 4048 mg (1), 4008mg (2), 4125 mg (3)

SAA také obsahuje další aminokyseliny, ale obsahem nepřesahují úroveň 2% a jejich vliv je zanedbatelný.

Komentáře ke zboží FA SAA CORE 150
Barva a velikost trika   |  Zdeněk  |  FA SAA CORE 150
 
Zdravim prosim chci se zeptat jestli mate cerne triko a velikost L diky Méně informací
RE: Barva a velikost trika  |  Trenér Fitness.cz 
 
Dobrý den, poprosím Vás o kontaktování skladu master@fitness.cz, tam Vám o dostupnosti řeknou jistě více :)

Velikost trička   |  Tomas  |  FA SAA CORE 150
 
Prosím vás je, máte ještě velikost trička L.?dekuji moc za odpověď Tomáš Více informací
RE: Velikost trička  |  Trenér Fitness.cz 
 
Dobrý den, zítra Vám to zjistím přímo na skladě :)
RE: Velikost trička  |  Trenér Fitness.cz 
 
Dobry den, momentalne mame skladem v teto velikosti pouze modra tricka :)